6 sposobów na zdjęcia z podróży

6 sposobów na zdjęcia z podróży

Pstrykamy zdjęcia bez opamiętania, przywożąc ze sobą zdjęcia z podróży w ilości setek, jak nie tysi≥ęcy ujęć. A później leżą sobie spokojnie na kartach pamięci lub na dysku nieprzeglądane i zapomniane. Jeśli Ciebie też to dotyczy może któryś z poniższych pomysłów pozwoli tknąć w nie życie i pomóc przeglądać je częściej niż raz w roku ?

Wywołaj

Zacznijmy od czegoś prostego i dość oczywistego. Tradycyjny album to świetny sposób, by uwolnić zdjęcia z kart, ale też żeby je przejrzeć i posegregować. Wieczory spędzone na przeglądaniu tych albumów będą niezwykle miłe. Na pewno przywołają niejedno wspomnienie i zainicjują dyskusję na temat wyjazdów.

Kolejnym sposobem, by wykorzystać zdjęcia z podróży, będzie stworzenie z nich fotoksiążki. Będzie to na pewno nieco bardziej czasochłonne od zwykłego wywołania zdjęć i droższe niż tradycyjny album, ale daje możliwość większej personalizacji. Między innymi przez dodanie podpisów, czy wybranie różnych rozmiarów zdjęć.

Dla tych, którzy chcą jeszcze bardziej spersonalizować swój album polecam zrobienie scrapbooka. Poza zwykłymi zdjęciami, można do niego wkleić bilety wstępu, pocztówki, a nawet puzzle. Daje to możliwość zabawy nie tylko formą, ale też rozmiarami zdjęć – polecam wykorzystać do tego różnego rozmiaru kwadraty:

Te ze zdjęcia wywołacie między innymi na empik.com. Duże kwadraty w rozmiarze 15x15cm, średnie 10x10cm, czy socialdruk.pl – małe kwadraty 6.5×6.5cm, ale do wyboru macie też zdjęcia tradycyjne  i retro printy (polaroidy). Tak na prawdę ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Osobiście uwielbiam otaczanie się zdjęciami. Umieszczam je w stojących na komodach ramkach, wieszam na ścianach, wtykam ramki na półki między książki. Dla mnie to idealny sposób na dodanie mieszkaniu duszy i przywołanie uwiecznionych na nich momentów.

Wydrukuj

Mimo, że nie jestem fanką kubków ze zdjęciami – wole te z zabawnymi hasłami – to uważam, że wydruk zdjęć na zakładkach do książek, czy magnesach to także świetna sprawa. Uwielbiam obdarowywać najbliższych zdjęciami w tej formie – moim zdaniem to miły i bardzo osobisty prezent. Poza magnesami i zakładkami możemy wydrukować także naklejki, grę memo, czy kalendarze.

Zapętl

Na ostatnie urodziny babci kupiliśmy cyfrową ramkę na zdjęcia. Chcieliśmy, by babcia była na bierząco z naszymi podbojami – w ten sposób Wie zawsze jak wygląda miejsce, w którym jesteśmy. Wystarczy kilka kliknięć i dostęp do internetu, by podzielić się z nią wystawą, którą podziwiamy, czy pokazać co jemy na kolacje. Specjalnie wybraliśmy model, który miał taka funkcję. Pomimo braku możliwości wyświetlania filmów jesteśmy z tego wyboru bardzo zadowoleni.

Ramka to nie tylko świetny sposób, by dzielić się z bliskimi wspomnieniami z wyjazdów. Pozwala na zapętlenie wspomnień z różnych ważnych wydarzeń w jednym zgrabnym urządzeniu. Babcia jest zachwycona prezentem. A my mamy frajdę z oglądania zdjęć z podróży, które od razu przenoszą nas do odwiedzonych miejsc.

Pokaż

A może by tak urządzić pokaz slajdów dla rodziny, czy znajomych i pokazać im zdjęcia z podróży, które odbyliśmy w ostatnim czasie? Fajny pomysł na spędzenie czasu ze znajomymi i być może pomysł na regularne spotkania ?

Upamiętnij

Kolejnym sposobem przywołania wspomnień jest ustawienie zdjęć jako tapetę w telefonie i komputerze. Miłe wspomnienia wracają od razu po spojrzeniu na ekran.

Udostępnij

Stworzenie internetowego pamiętnika (takich jak ten nasz mały blogo-pamiętnik) to kolejny sposób,  by zdjęcia z podróży były przeglądane częściej. I nie mówię tutaj o konieczności dzielenia się zdjęciami ze wszystkimi (wystarczy stworzyć prywatne konto). Dodanie lokalizacji i dopisanie kilku słów to też super sposób na notatki z podróży – dzięki czemu mozemy łatwo wrócić w fajne miejsca, czy podzielić się nimi ze znajomymi. Instagram ma też opcję wspomnień – pokazuje zdjęcia opublikowane konkretnego dnia rok, czy kilka lat wcześniej. U mnie zawsze takie wspomnienia wywołują uśmiech na twarzy

A jakie są wasze sposoby na wykorzystanie zdjęć z wyjazdów?

*wpis zawiera linki afiliacyjne do allegro i empik.com