Czy The Wizarding World Of Harry Potter w Universal Studios Hollywood jest wart odwiedzenia?

Czy The Wizarding World Of Harry Potter w Universal Studios Hollywood jest wart odwiedzenia?

Czy mamy na pokładzie fanów Harry’ego? Jestem pewna, że tak! A nawet jeśli nie to jeden właśnie pisze te słowa na klawiaturze i aż piszczy z radości oglądając zdjęcia z wizyty w The Wizarding World Of Harry Potter w Universal Studios Hollywood. Ta atrakcja to spełnienie marzeń dla każdego Potteromaniaka. Jestem pewna, że zdjęcia wystarczą by przekonać Was do wizyty w tym miejscu, ale dodam jeszcze kilka argumentów 😉

*Wpis zawiera linki afiliacyjne do GetYourGuide

Jeśli odwiedzacie Universal Studios wyłącznie po to, aby doświadczyć The Wizarding World Of Harry Potter, możecie zastanawiać się, czy to doświadczenie będzie warte pieniędzy i czy spełni oczekiwania. Od razu odpowiem na pytanie – tak, jest warte odwiedzenia i każdych wydanych pieniędzy! Jest to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, nastolatków i nawet takich staruszków jak ja! Bawiłam się wyśmienicie – uśmiech nie schodził mi z twarzy i nie wiem nawet ile razy musiałam się szczypać w rękę, by uwierzyc, że naprawdę jestem w tym miejscu.

Miejsce spodoba się nie tylko fanom filmowego i książkowego czarodziejskiego świata. Śmiem nawet zaryzykować stwierdzenie, że odwiedzający, którzy nie są fanami nadal mogą cieszyć się atrakcjami i przejażdżkami podczas wizyty. Pewnie dobrze wiecie, że w Universal Studios znajdują się również inne miejsca, które przypadną Wam do gustu. Szczególnie jeśli jesteście fanami kina i seriali. Poza światem magii są również atrakcje z Transformers, Jurassic World, The Simpsons i nie tylko, a po parku przechadzają się postaci z wielu produkcji. Na przykład kot z Kota w Butach, czy Beetlejuice z Beetlejuice.

Czarodziejski Świat Harry’ego Pottera w Universal Studios w Hollywood opiera się na Hogsmeade. Można podziwiać budynki wioski, przepiękny i ogromny Hogwart, Trzy miotły, Miodowe Królestwo, a nawet słynnego Forda, który utknął na Bijącej Wierzbie.

Wizarding World of Harry Potter - latający ford

Co można zrobić w Wizarding World of Harry Potter w Universal Studios Hollywood?

Oczywiście Universal Studios Hollywood to nie tylko atrakcje związane z Harrym Potterem, ale też z innymi produkcjami. Ale magiczny świat dla fanów Pottera będzie niezwykłym doświadczeniem. To jakby wejść do książki, albo przespacerować się po świecie stworzonym w filmach. Atrakcje dostępne w Universal Studios Hollywood obejmują:

  • Przejażdżka „Harry Potter i Zakazana Podróż”.
  • Zdjęcia przed Hogwartem
  • Przejażdżka na pokładzie hipogryfa
  • Rzucanie zaklęć za pomocą interaktywnych różdżek
  • Obserwowanie, jak różdżka wybiera czarodzieja w Ollivanders.
  • Lunch w „Trzech Miotłach”.
  • Picie dyniowego piwa
  • Kupowanie słodyczy w Miodowym Królestwie
  • sklepik z gadżetami

Ile kosztuje bilet do Universal Studios i jak go kupić?

Najlepiej kupić bilet z wyprzedzeniem – unikniemy wtedy kolejki przed wejściem. Bilety łatwo kupić online na przykład korzystając z GetYourGuide. W poniższej wyszukiwarce można sprawdzić wolne terminy i cenę biletów: