Madryt – gdzie zjeść i nie zbankrutować?

Madryt – gdzie zjeść i nie zbankrutować?

Madryt długo mi się marzył. To jedno z tych hiszpańskich miast, które śniło mi się po nocach. Długo nieosiągalne, nabrało mistycznej aury, a ja miałam wysokie oczekiwania w stosunku do tej wizyty. Szybko powiem, że Madryt spełnił wszystkie moje oczekiwania! Piękna majowa pogoda, smaczne jedzenie i sporo darmowych atrakcji – czego chcieć więcej?

*Wpis zawiera linki afiliacyjne do GetYourGuide

Gdzie zatem smacznie zjeść i nie wydać fortuny?

100 Montaditos

To chyba jedno z naszych ulubionych miejsc. Jest to sieciówka, którą spotkacie w wielu miejscach Madrytu, a mimo to ciężko znaleźć czas, w którym w środku nie byłoby chociaż jednego klienta. Zjecie tu przede wszystkim mini kanapki, które przyrządzane są z różnych składników – a mówiąc dokładniej wersji kanapek jest 100. W niedziele i środy każda pozycja w menu jest za 1 euro i można bezkarnie próbować różnych specjałów. Są kanapki z różnymi rodzajami hiszpańskich delicji, ale także te na słodko, które świetnie sprawdzą się na śniadanie.

adres: wiele adresów w Madrycie, na przykład:

  • Pl. del Emperador Carlos V, 9, 28012 Madrid, Hiszpania
  • C. de Felipe V, 4, 28013 Madrid, Hiszpania

Museum del Jamòn

Kolejna sieciówka serwująca proste kanapki z lokalnymi wędlinami. Poza kanapkami można tutaj kupić również piwo i… wyroby wędliniarskie. Kanapki na ciepło lub zimno kupicie od 2 euro, a do piwa (1,5-3 euro w zależności od rodzaju) dostaniecie również tapas – wędliny, ser lub nadziewane oliwki. Bardzo polecamy!

adres: wiele adresów w Madrycie, na przykład:

  • Cra de S. Jerónimo, 6, 28014 Madrid, Hiszpania
  • C. de Atocha, 28014 Madrid, Hiszpania

Sideria El Tigre

Marcin określa to miejsce jako „mordownie” i może jest w tym trochę prawdy. Nie jest to eleganckie miejsce z mnóstwem stolików, gdzie można usiąść i odpocząć po długim dniu zwiedzania. Lokalsi wpadają tutaj na szybkie tapas i wytwarzany tutaj cydr. Przede wszystkim dla cydru warto tutaj przyjść. Idealnie gasi pragnienie w upalny dzień. W cenie cydru dostaniecie tapas. Są to potrawy wcześniej przygotowane i wyjmowane „z lady”. Nie są to wykwintne dania, ale są smaczne i sycące, a cydr pasuje do nich idealnie. Za duży cydr zapłacicie 5.5 euro a za mały 3,5 euro.

adres: C. de las Infantas, 23, 28004 Madrid, Hiszpania

Chocolateria San Fines

Churros! Tyle powinno wystarczyć, żeby namówić Was do odwiedzenia tego miejsca. To jedna z najstarszych kawiarni serwującej ten smakołyk. Poza churros kupicie tutaj jeszcze gorącą czekoladę, która idealnie nadaje się do maczania w niej słodko-słonego ciasta. Za zestaw gorąca czekolada + 6 churros zapłacicie 5,5 euro, same churros to koszt 2 euro.

adres: Pasadizo San Ginés, 5, Madryt, Hiszpania

Taqueria El Chaparrito

Tacos! Pyszne tacos z różnymi dodatkami do wyboru. Sztuka kosztuje między 1-2 euro w zależności od rodzaju. Są bardzo dobrze doprawione, a dodatkowe dostępne na każdym stoliku sosy idealnie do nich pasują. Totalnym zaskoczeniem były tacos z kaktusem i serem – zaskakujący smak, polecamy spróbować 🙂

adres: C. Mayor, 68, 28013 Madrid, Hiszpania

Marcado de San Miguel

To miejsce pełne jest turystów, którzy zdaje się znaleźli to miejsce w przewodnikach. Zazwyczaj jest pełne i ciężko znaleźć miejsce do siedzenia. To hala która po środku mieści miejsca do siedzenia, które otaczają stanowiska z jedzeniem. I nie powiemy jedzenie wygląda niesamowicie apetycznie i kusi z każdej strony, ale… ceny trochę zniechęcają. Za posiłek zapłaciliśmy praktycznie tyle, ile wydaliśmy łącznie za inne posiłki podczas wyjazdu. I nie – nie będziemy odradzać wizyty w tym miejscu, bo można tu spróbować absolutnie wszystkiego, ale niekoniecznie poczuliśmy fenomeni tego miejsca.

adres: Pl. de San Miguel, s/n, 28005 Madrid, Hiszpania

Jest jeszcze kilka miejsc, które miałam na swojej liście, a których nie udało nam się odwiedzić, być może przydadzą się Wam podczas Waszego pobytu:

  • Pez de Tortilla – podawana jest tu tortilla de batatas w jedynie kilku wersjach
  • Takos al pastor – niedrogie taco za sztukę zapłacicie 1-1.5 euro