Pena Palace Sintra – jednodniowa wycieczka z Lizbony

Pena Palace Sintra – jednodniowa wycieczka z Lizbony

Kolorowy zamek Pena Palace od razu wylądował na mojej liście miejsc do odwiedzenia. Sintra to urocze portugalskie miasto położone wśród chłodnych wzgórz Serra de Sintra. Wśród majestatycznych lasów sosnowych, skrywają się niesamowite pałace, a także ekstrawaganckie wille. Ta różnorodność fascynujących zabytkowych budynków i oszałamiających naturalnych scenerii, czyni Sintrę wyjątkowym miejscem turystycznym. Sintra to zdecydowanie jedna z tych atrakcji, które warto zaplanować będąc w Lizbonie. Jak dojechać do Sintry z Lizbony? Ile kosztują bilety do zamku i gdzie je kupić? Odpowiedź znajdziecie poniżej 🙂

*Wpis zawiera linki afiliacyjne do GetYourGuide

Pena Pałace wyłaniający się zza drzew

Gdzie kupić bilet wstępu? Ile kosztuje?

Palácio Nacional da Pena to jeden z najwspanialszych pałaców w Europie. Jego kolorowa fasada przykuwa spojrzenia. Oczywiście widok hipnotyzuje, a spacer wokół pałacu pozwala na odkrywanie coraz to ciekawszych fragmentów zamku. Wnętrze odrestaurowano, ale moim zdaniem nie robi aż tak wielkiego wrażenia, jak to co możemy podziwiać na zewnątrz.

Jeśli chodzi o bilety warto kupić je z wyprzedzeniem online, co pozwoli na uniknięcie kolejki przed wejściem. Bilet wstępu do parku i pałacu Pena kosztuje 13.90 euro. Dostępność można sprawdzić korzystając z poniższego kalendarza lub dokonując zakupu na oficjalnej stronie pałacu.

Jak dojechać do Pena Palace?

Dojazd do Sintry z Lizbony nie jest bardzo skomplikowany. Pociągi z centrum kursują regularnie, a sama podróż zajmuje około 40 minut. Koszt biletu w dwie strony to zaledwie 4.3 euro. Do Sintry kursuje także bezpośredni autobus do Cascais – czyli kolejnego punktu mojej wycieczki 🙂

Z dworca kolejowego w Sintrze można przejść się piechotą do pałacu lub podjechać autobusem nr 434. Spacer nie jest przesadnie wymagający, ale druga opcja może okazać się korzystna dla osób z ograniczoną mobilnością.

Wizyta w Pena Pałace to jedno z milszych wspomnień mojego wypadu do Portugalii. Pałac oczywiście przewyższył moje oczekiwania i nawet tłumy turystów nie przeszkadzały mi w jego podziwianiu. Jedyne czego żałuje to fakt, że nie udało mi się spędzić tam więcej czasu. Podczas kolejnej wizyty chciałabym zobaczyć również pozostałe zamki i pałace. Byliście już w Sintrze? A może planujecie wizytę?

Co jeszcze można zobaczyć w Sintrze?

Poza Pena Palace w Sintrze można zobaczyć również:

  • Pałac Narodowy w Sintrze
  • Zamek Maurów
  • Quinta of Regaleira
  • Pałac Seteais
  • Villa Sassetti
  • Pałac Monserrate
  • Klasztor Kapucynów
  • Sanktuarium Peninha