Po co nam kolejny blog o podróżach?

Po co nam kolejny blog o podróżach?

Moglibyście zapytać po co nam kolejny blog o podróżach, skoro ich mnogość może już teraz przyprawiać o zawrót głowy. A ja odpowiem, że na każdy blog znajdzie się miejsce. Każdy przecież przeżywa własną historię. Spojrzenie każdego podróżnika jest inne i każdy może opowiedzieć o swoich przygodach w inny sposób, a tym samym może zainspirować innych.

Zatem co będziecie mogli znaleźć na naszym blogu?

porady podróżnicze wypróbowane na żywym organizmie, a nawet dwóch!

Zdjęcie telefonu z aplikacjami dla podróżników

subiektywne przewodniki po odwiedzonych przez nas miejscach, przeplatane felietonami opisującymi nasze odczucia

Kolejny blog o podróżach: zdjęcie pomarańczowej taksówki w dzielnicy Asakusa w Tokio
Kolejny blog o podróżach: zdjęcie z Zakazanego Miasta w Pekinie w Chinach
Tokio – Asakusa i Chiny – Zakazane Miasto

kilka kropli mórz i oceanów – czyli wpisy Marcina o jego przygodzie z żeglowaniem

Kolejny blog o podróżach: zdjęcie fal na Oceanie Atlantyckim z pokładu jachtu
Na Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Wysp Kanaryjskich

będzie też coś dla tych, którzy tak jak my kochają jeść i smakować życie

Ciastka i kawa na stole w kawiarni Virmenka w Lwowie
Pięknie ozdobione kanapki na stole w restauracji Baczewski w Lwowie
Lwów – Virmenka z genialną kawą i uczta w Baczewskim

nie poprzestaniemy na podróżach bliskich i dalekich. Zadbamy też o to by ci, którzy lubią podróżować do świata książek oraz filmów i seriali znaleźli tu coś dla siebie

Zdjęcie telefonu, imbryczka, książki i czytnika ebooków

nie wykluczamy, że znajdziecie tutaj też inne tematy w przyszłości

Ford w bijącej wierzbie, Universal Studios
USA – Universal Studios

Pomysł na bloga

Idea bloga kiełkowała w naszych głowach już od dawna. Biliśmy się z myślami i godzinami dyskutowaliśmy o kwestii dość przyziemnej – o czasie. Zastanawialiśmy się, czy będziemy w stanie znaleźć wystarczająco dużo czasu, by wpisać w nasze grafiki jeszcze jedno zadanie. Oboje podchodziliśmy bowiem do tematu bardzo poważnie. I byliśmy świadomi jak wiele pracy wiąże się z prowadzeniem bloga, jak trudne i wymagające jest to zajęcie. Żadne z nas nie chciało by był to projekt, którego data zakończenia wyprzedzi datę rozpoczęcia. Dlatego też nad rozważaniami i pracą koncepcyjną spędziliśmy kilka dobrych tygodni. Kolejne były po brzegi wypełnione pracą nad sprawami technicznymi i przygotowywaniem wpisów. Efekty tych niekończących się dyskusji i mozolnej pracy widzicie właśnie przed sobą.

Kolejny blog o podróżach: zdjęcie Wielkiego Kanionu w USA
USA – Grand Canyon – West Rim

Blog nie powstał jako impuls po kolejnej podróży. Nie jest też dziennikiem osób, które rzuciły wszystko i postanowiły wyruszyć w niekończącą się podróż (chociaż nie ukrywamy, że bardzo byśmy chcieli!). Ale mamy nadzieję, że będzie miejscem, które zainspiruje innych do spakowania plecaka czy walizki i wyruszenia w bliższą lub dalszą podróż. Bardzo byśmy chcieli, żeby porady i opinie, które się tutaj znajdą były pomocne chociaż dla jednej osoby spośród Was.

Zdjęcie łódek w porcie
Malta – St. Julian’s port

A przede wszystkim chcieliśmy mieć miejsce, które skupi wszystkie nasze wspomnienia i do którego będziemy mogli odsyłać tych, którzy byli, są lub będą zainteresowani naszymi podbojami. Witamy wszystkich, tych którym udało się tutaj dotrzeć. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu dla siebie coś wystarczająco interesującego, by zostać na dłużej!