Pomysł na randkę – Axe Mate Club

Pomysł na randkę – Axe Mate Club Marcin wyciągający siekierę z tarczy, Axe Mate Club

Kiedy Marcin wrócił z pracy i opowiedział mi o współpracowniku, który był w miejscu, w którym rzucał siekierami aż zaświeciły mi się oczy. Atrakcja, którą kojarzyłam z amerykańskich seriali od niedawna jest również dostępna w Polsce i staje się coraz bardziej popularna. Kluby umożliwiające rzucanie siekierami, jak Axe Mate Club w Krakowie, otwierają się w coraz większej ilości miejsc. I szczerze powiedziawszy baaardzo mnie to cieszy! To jedna z tych nietypowych atrakcji, która pozwala na wyjście ze swojej strefy komfortu i wypróbowania czegoś zupełnie innego.

*Wpis zawiera linki afiliacyjne do GetYourGuide

Rzucanie siekierami na randce?

Axe Matę Club jako miejsce na randkę brzmi trochę nietypowo, jeśli nie dziwnie. Ale od razu powiem, że nie będzie jedna z nudnych randek. Mimo, że jak widać na zdjęciu każde z Was ma osobny tor i tak na prawdę trenuje rzuty samodzielnie, jest sporo okazji by ze sobą porozmawiać, pomóc sobie nawzajem, a nawet rywalizować. Dodatkowo da nam to naprawdę sporo tematów do późniejszych rozmów 🙂

rzucanie siekierami, pomysły na randkę, Axe Mate Club, ciekawe miejsca w Krakowie, tory do rzutów siekierą

Czy rzucanie siekierami jest bezpieczne?

Musimy sobie zdawać sprawę, że rzucanie ostrymi przedmiotami niesie za sobą ryzyko. Dlatego zawsze należy zachować ostrożność i stosować się do zasad bezpieczeństwa, które zostaną przedstawione na samym początku przez instruktora.

Przede wszystkim nie powinniśmy rzucać jeśli za nami ktoś stoi. A to na wypadek, gdybyśmy przypadkiem nie zapanowali nad przedmiotem lub ruchem. Jeśli by się nam wyślizgnął z rąk mogłoby się to źle skończyć.

Nie powinniśmy też rzucać kolejnym przedmiotem, jeśli w tarczy już coś jest wbite. Jeden z przedmiotów mógłby w niekontrolowany sposób odbić się i zmienić tor ruchu. Powinniśmy też przestać rzucać, gdy druga osoba wyciąga rzucany przedmiot z tarczy. Dobrze jest też stosować się do wskazówek udzielonych przez instruktora.

O czym pamiętać wybierając się na rzucanie siekierami?

Po pierwsze nie można skorzystać z atrakcji pod wpływem alkoholu. Zatem jeśli jest to atrakcja wieczoru kawalerskiego, czy innej imprezy zdecydowanie lepiej od niej zacząć, by móc później pójść na drinka. Po drugie warto założyć wygodne, niekrępujące ruchów ubrania. Powinniśmy także wybrać pełne, zakrywające palce buty. Pomoże to ochronić palce w razie gdyby któryś z przedmiotów niefortunnie upadł. Dobrze gdybyśmy nie byli też zbyt zmęczeni. To na pewno pomoże z koncentracją i skupieniem, które będzie potrzebne, by przyswoić zasady i zapamiętywać metody rzucania broni.

rzucanie siekierami, pomysły na randkę, Axe Mate Club, ciekawe miejsca w Krakowie, Marcin rzucający Ninja kunai

Czy Axe Mate Club to miejsce dobre tylko na randkę?

Zdecydowanie nie. Miejsca, jak Axe Mate Club oferują również zajęcia dla większych grup, co pozwala na zorganizowanie imprezy integracyjnej, wyjścia z przyjaciółmi, czy wieczoru kawalerskiego. Opcja Mix, którą wybraliśmy pozwalała na wypróbowanie wielu rodzajów broni. Dzięki czemu mogliśmy spróbować swoich sił rzucając różnymi elementami i ani przez chwilę nie było nudno.

Instruktor wyjaśniał również zasady po angielsku innej grupie. Dlatego jest to też fajne miejsce aby zabrać znajomych, czy współpracowników z innych części świata 🙂

Jak dojechać do Axe Mate Club?

Jeśli jesteście z Krakowa z pewnością nie będziecie mieli problemu z dotarciem do tego miejsca. Axe Mate Club znajduje się niedaleko Galerii Kazimierz. Tam również zaparkowaliśmy (za parking zapłaciliśmy 12zł). Spacer z Galerii do punktu zajął nam niecałe 10 minut.

Jak kupić bilety?

Bilety można zakupić na dwa sposoby. Albo bezpośrednio rezerwując miejsce na stronie firmy i płacąc na miejscu, albo online przez GetYourGuide. Skorzystanie z atrakcji wymaga wcześniejszej rezerwacji odpowiedniego slotu czasowego przez stronę. Atrakcja dla dwojga w pakiecie Mix to koszt około 420 zł na oficjalnej stronie. W przypadku serwisu GetYourGuide cena spada do 330 zł za dwie osoby.

Zachęcamy właśnie do kupna biletów przez GetYourGuide – rezerwacji możecie dokonać wybierając interesującą Was datę poniżej:

Dlaczego właśnie Axe Mate Club?

Zdecydowaliśmy się na skorzystanie z atrakcji oferowanych przez Axe Mate Club właśnie ze względu na pakiet Mix pozwalający na wypróbowanie różnego rodzaju broni. Mogliśmy rzucać nie tylko siekierami, ale też różnymi nożami, tomahawkami, Ninja shuriken & kunai. W pakiecie dodatkowo można postrzelać z broni pneumatycznej (na kulki). Strzelanie odbywa się zarówno z broni krótkiej, jak i z karabinu. Natomiast pozostałe miejsca w okolicy oferowały jedynie rzut siekierą pod okiem instruktora.

rzucanie siekierami, pomysły na randkę, Axe Mate Club, cierakawe miejsca w Krakowie, Marcin wyjmujący ninja shiraken z tarczy

Jakie są plusy i minusy tej atrakcji?

Przyznam bez bicia, że wydawało mi się to dużo prostsze niż było w rzeczywistości. Rzut siekierą naprawdę był nie lada wyzwaniem. Być może to kolejny powód do tego, by wrócić do treningów siłowych 🙂 Rzuty ninja shurikenem po pewnym czasie wychodziły mi całkiem zgrabnie, ale za to noże i siekiery, mimo wysiłku rzadko kiedy wbijały się w tarcze. Marcin zdecydowanie wygrywał ze mną na ilość trafnych rzutów 🙂 Jemu rzucanie siekierami naprawdę się udawało. Być może nie jest to jeszcze poziom mistrzowski Jasona Momoa, ale to jakiś pierwszy krok 😀

Dla mnie minusem jest czas atrakcji. Wydaje mi się, że aby zapoznać się dobrze z każdym rzucanym przedmiotem potrzeba go jednak więcej niż 1,5 godziny. Ale na pewno jest to fajny przedsmak pozwalający zorientować się w preferencjach. Po wizycie będziemy wiedzieć, czy pasuje nam bardziej rzucanie siekierkami, nożami, czy może zostajemy przy broni pneumatycznej. Można wtedy zdecydować się na kolejną wizytę już w konkretnym celu.

Z pewnością było to niesamowicie ekscytujące doświadczenie, które wbrew pozorom wymaga siły i sporej wiedzy. Udowodnił to instruktor wymieniając kolejne metody rzucania i najlepsze praktyki, dzieląc się swoją pasją. Naprawdę dobrze wspominamy wizytę w Axe Mate Club i mamy nadzieje, że uda nam się ponownie skorzystać z atrakcji. A Wy próbowaliście już rzutu siekierą? Myślicie, że to dobry pomysł na randkę?