Tani nocleg w centrum Londynu

Tani nocleg w centrum Londynu

Tani nocleg w centrum Londynu to coś czego szuka każdy odwiedzający to miasto. Dzisiaj chcemy Wam polecić jeden przez nas wypróbowany. Wymaga on kompromisów. Ale lokalizacja i niska cena wynagrodzą wszystko. Polecamy Smart Russell Square Hostel. Pamiętajcie, że Londyn jest miastem, które można odwiedzać przez cały rok.

*Wpis zawiera linki afiliacyjne do GetYourGuide i Booking.com

Smart Russell Square Hostel to tani nocleg w centrum Londynu położony przy 71-72 Guilford Street. Jest więc on położony w dzielnicy Camden Town. Czyli w północnej części Wewnętrznego Londynu. Ta część miasta jest uznawana za jedną z ulubionych wśród turystów.

Londyńskie City, Londyn, Anglia, Wielka Brytania, widok na Tamizę z mostu i przepływające po rzece barki
Ze Smart Russell Square Hostel na luzie dochodziliśmy spacerkiem nawet nad Tamizę skąd mogliśmy podziwiać wysokościowce londyńskiego City

Tani nocleg w centrum Londynu – lokalizacja

Wybierając tani nocleg w centrum Londynu bardzo ważna obok ceny jest dla nas lokalizacja. Smart Russell Square Hostel spełnia warunki w zakresie atrakcyjnej ceny, ale przede wszystkim lokalizacji. Ze Smart Russell Square Hostel dojdziecie do stacji King’s Cross w zaledwie 10 minut. W pobliżu znajdziecie również, m.in.:

 • British Museum (0,4 km)
 • University od London (0,5 km)
 • Piccadilly Circus (1,6 km)
 • Trafalgar Square i Kolumna Nelsona (1,7 km)
 • London Eye (2,2 km)
 • Big Ben (2,5 km)
 • Budynek parlamentu (2,6 km)
 • Pałac Buckingham (3,7 km)
 • Tower of London 3,7 km)

Jak widać, tak popularne atrakcje jak wyżej wymienione, znajdują się z zasięgu spaceru. Nie ma też problemu z komunikacją publiczną, gdyż najbliższa stacja metra – Russell Square, znajduje się w odległości około 200 metrów. Na pobliskim placu Russell Square wsiądziemy natomiast bez problemu do autobusu.

Plac Trafalgar Square w Londynie i Kolumna Nelsona, Londyn, Anglia, Wielka Brytania
Spacer ze Smart Russell Square Hostel na Trafalgar Square na którym stoi Kolumna Nelsona zajmuje około 20 minut – w skali Londynu to naprawdę bardzo blisko

Smart Russell Square Hostel – warunki w obiekcie

Smart Russell Square Hostel oferuje łóżka w wieloosobowych pokojach koedukacyjnych. Dlatego hostel będzie dobrym miejscem dla osób towarzyskich i otwartych na nowe znajomości. Inne osoby jednak nie przeszkadzają, ze względu na dużą ilość miejsca. Łóżka są też wyposażone w zasłonki, które zapewniają prywatność.

Pościel jest dostępna. Nie trzeba więc mieć własnych śpiworów, chociaż oczywiście można. W pokojach dostępne są również szafki. Dlatego zalecamy zabranie własnej kłódki aby móc zabezpieczyć w nich rzeczy osobiste.

Tani nocleg centrum Londynu Smart Russell Square Hostel pokój hostelowy z piętrowymi łóżkami
Smart Russell Square Hostel oferuje łóżka piętrowe w wieloosobowych pokojach koedukacyjnych, przestrzeni między łóżkami jest sporo i na plus jest również umywalka w pokoju

Dla miłośników miasta nocą istotna będzie wiadomość, że wejście do hostelu jest możliwe całą dobę. Nie ma godziny policyjnej. Recepcja w Smart Russell Square Hostel jest również otwarta całodobowo.

Za dodatkową opłatą są dostępne śniadania kontynentalne. Można jednak samemu przyrządzić sobie posiłek korzystając ze wspólnej kuchni. Na miejscu jest również możliwość korzystania z samoobsługowych pralek automatycznych.

Tani nocleg centrum Londynu Smart Russell Square Hostel stołówka i przestrzeń wspólna
W Smart Russell Square Hostel dostępna jest duża przestrzeń wspólna w tym spora stołówka oraz kuchnia, za dodatkową opłatą można zjeść śniadanie kontynentalne

Tani nocleg w centrum Londynu

Tani nocleg to pojęcie względne. Czym innym będzie tani nocleg w Chinach, nawet w Pekinie, a czym innym w centrum Londynu. Nasz pobyt w Smart Russell Square Hostel w czerwcu 2022 roku przez 2 noce dla 3 osób kosztował nas łącznie 805,27 złotych. Czyli 134,21 złotych za osobę za noc. Było to w dniach obchodów 70-lecia panowania Królowej Elżbiety II. Cena ta, za tę lokalizację i w tym terminie jest więc atrakcyjna. W innych terminach może być oczywiście jeszcze inna.

Tani nocleg centrum Londynu Smart Russell Square Hostel korytarz w pastelowych kolorach
Smart Russell Square Hostel jest bardzo czysty i zadbany, obsługa sympatyczna a odwiedzający hostel goście pochodzą z całego świata

Wady i zalety Smart Russell Square Hostel

Smart Russell Square Hostel jak każde tego typu miejsce ma swoje zalety oraz wady. Zebraliśmy je poniżej w formie plusów i minusów.

Plusy:

 • lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja
 • cena, cena, cena
 • pojedynczy kran do ciepłej i zimnej wody (w Londynie to nie takie oczywiste)
 • umywalka w pokoju
 • duże pomieszczenie jadalne i dostęp do kuchni
 • szafki w pokojach (zalecamy zabranie własnej kłódki)
 • możliwość pozostawienia bagaży w przechowalni przed godzinami zameldowania (za drobną dodatkową opłatą)
Tani nocleg w centrum Londynu Smart Russell Square Hostel łóżko piętrowe z zasłonką w pokoju dużo miejsca
Łóżka piętrowe w Smart Russell Square Hostel wyposażone są w zasłonki dające poczucie prywatności, niewielkim minusem na najwyższej pryczy jest brak „sufitu”

Minusy:

 • górny limit wieku dla osoby zameldowanej to 45 lat
 • niski standard, chociaż nie można właściwie nazwać go w tym przypadku minusem – nie przy tej cenie w centrum Londynu
 • górne prycze nie mają „zadaszenia”, jeśli więc w nocy ktoś zaświeci światło, może nas obudzić
 • drabinki na górne prycze są metalowe i mają dosyć wąskie stopnie więc wbijają się w stopy
 • w pokoju przydałby się czajnik elektryczny, chociaż rozumiemy dlaczego w takich obiektach ich nie ma
Tani nocleg w centrum Londynu Smart Russell Square Hostel widok z trzypiętrowego łóżka na szafki
W Smart Russell Square Hostel można spełnić dziecięce marzenie o spaniu na trzypiętrowym łóżku, pod dolną pryczą widać indywidualne szafki na bagaż

Tani nocleg w centrum Londynu – nasze wrażenia

Smart Russell Square Hostel w Londynie przypadł nam do gustu ze względu na doskonałą lokalizację. W Londynie byliśmy przejazdem w drodze na Maderę. Spędziliśmy tam tylko 3 dni i potrzebowaliśmy 2 noclegów. Było to krótko nawet jak na city-break. Chcieliśmy więc mieć jak najwięcej atrakcji w zasięgu spaceru i nie spędzać zbyt wiele czasu w komunikacji publicznej. Dzięki tej lokalizacji udało nam się to.

Wiemy, że hostele typu Smart Russell Square Hostel w Londynie nie są rozwiązaniem dla wszystkich. Trzeba być przyzwyczajonym i gotowym na pewne kompromisy. Między innymi na brak własnej łazienki w pokoju i konieczność korzystania ze wspólnych sanitariatów. No cóż, coś za coś.

Polecamy Smart Russell Square Hostel na krótkie pobyty w centrum Londynu. Sprawdzi się zwłaszcza dla grup. Zarówno niewielkich – 2, 3-osobowych jak i dla większych. Jest skromnie, ale czysto i schludnie. Okno w pokoju zapewniło nam dużo świeżego powietrza.

Obsługa w hostelu jest sympatyczna i pomocna. W Smart Russell Square Hostel można uzyskać również informację turystyczną i warto zapytać o bilety zniżkowe na różne atrakcje. W trakcie naszego pobytu nie było żadnych problemów z kulturą osobistą innych gości. Polecamy!

Tani nocleg w centrum Londynu Smart Russell Square Hostel widok przez okno na ulicę
Widok ze stołówki w Smart Russell Square Hostel przez okno na ulicę.