Vegas baby!

Vegas baby!

Odwiedzenie Las Vegas jest spełnieniem marzeń wielu osób. Sama długo czekałam na wizytę w Mieście Grzechu. Chyba naoglądałam się zbyt wielu filmów, by móc przejść obok niego obojętnie podczas wizyty na Zachodnim Wybrzeżu Stanów. Miliony neonów, hałas, gwar i dźwięk automatów do grania… Być może dla wielu to kicz, ale ten cały chaos ma swój niepowtarzalny urok. Co można zrobić spędzając wieczór w Vegas? To dla mnie 3 atrakcje bez których wyjazd do Las Vegas byłby niepełny.

*Wpis zawiera linki afiliacyjne do GetYourGuide

Wieczorny spacer The Strip

Gdzie najlepiej można poczuć gwar Las Vegas? Oczywiście na The Strip. Przejście się The Strip to punkt obowiązkowy wizyty. Nikogo chyba nie zdziwi, że na ulicach będą grupki niekoniecznie trzeźwych turystów, a neony będą wystawały z każdego możliwego miejsca. Niemniej czego innego spodziewać się po Vegas? Mimo, że na spacer wybrałam się naprawdę późną nocą to nadal pełno było spacerujących i imprezujących osób. I mimo wszystko wcale nie czułam jakiegokolwiek niebezpieczeństwa.

Zagranie w kasynie

Nie, nie namawiam nikogo na hazard! Nie uważam, żeby granie o wysokie stawki miało sens, szczególnie gdy przypomnimy sobie słynne powiedzenie z wielu filmów „Kasyno zawsze wygrywa”. Uzależnić się od hazardu jest niezwykle łatwo, zwłaszcza wtedy gdy szczęście sprzyja nowicjuszom. Ale wydanie kilku dolarów nie wydaje się niczym złym. Chodzi oczywiście o pełne doświadczenie nocnego życia w Vegas, a Vegas bez grania w kasynie, wydaje się… niepełne. Ja spróbowałam swojego szczęścia wrzucając kilka ćwierćdolarówek do jednorękiego bandyty i jak można było łatwo przewidzieć wyszłam z niczym 🙂 Nie mniej jednak zabawa była przednia, a wspomnienia zostaną na zawsze. Nawet przejście się przez ogromne kasyna to coś niezapomnianego

Obejrzenie występu Cirque du Solei w New York New York

Dla mnie obejrzenie występu artystów z Cirque du Solei w New York New York było powalającym doświadczeniem. Możecie przygotować się na piękne kostiumy, niesamowite akrobacje i interakcje z widzami, a nawet upominki dla niektórych aktywnych osób. Światła, muzyka… tam wszystko było idealnie dopasowane! Z ręką na sercu polecam wykupić bilet wstępu 🙂 Zdjęć z występu nie mam, ale na YouTube z pewnością znajdziecie fragmenty różnych występów.

Bilety można kupić na przykład przez GetYourGuide. Chociaż nie wystawiają już Zumanity to nadal można załapać się na inny występ artystów. Aktualnie jest to Mad Apple i jestem przekonana, że będzie to występ na tak wysokim poziomie, jaki mogłam zobaczyć na żywo.