Wizz Discount Club – czy jest nam potrzebny do szczęścia?

Wizz Discount Club – czy jest nam potrzebny do szczęścia?

Potraktujcie ten wpis jako kontynuację naszych mikro-poradników z przygotowań do podróży. Tym razem chciałabym się skupić na karcie Wizz Discount Club dzięki której bilety na loty możemy zakupić ze zniżką (minimum 10 EUR – uwaga zniżka nie obejmuje opłaty administracyjnej). Chciałabym Wam pokazać jakich korzyści możemy się spodziewać będąc posiadaczami tejże karty, a także wyjaśnić jej działania i być może odpowiedzieć na pytania, które się u Was pojawiły ?

Na wstępie powiem, że karta Wizz Discount Club będzie gratką dla osób, które z Wizzairem latają częściej niż raz w roku – to wtedy możemy zauważyć korzyści z jej posiadania.

Jak wykupić Wizz Discount Club?

Po zalogowaniu na swoje konto wizzair, przy dokonywaniu rezerwacji zostaniemy zapytani o chęć dołączenia do Wizz Discount Club – wtedy możemy wybrać rodzaj członkostwa (podstawowe obejmuje osobę, która jest członkiem klubu oraz jej osobę towarzyszącą, grupowe – członka klubu & 5 osób towarzyszących). Tutaj ważna informacja – jeśli dokupimy na tym etapie członkostwo w WDC ceny biletów już na tej rezerwacji zostaną odpowiednio obniżone. Karta nie jest materialna – to członkostwo, które jest przypisane do Waszego konta Wizz.

Ile kosztuje członkostwo?

Ceny na rok 2022: Koszt WDC dla karty podstawowej 29.99 EUR/rok, natomiast za grupową zapłacimy 69.99 EUR/rok.

Jak można anulować członkostwo?

Członkostwo zostaje anulowanie po roku od zakupu. Nie jest to subskrypcja, więc po roku nie zostanie Wam pobrana kwota za kolejny rok.

Jak można przedłużyć członkostwo?

Przedłużenie członkostwa WDC to niejako powtórzenie procesu zakupu opisanego wyżej.

Czy mając kartę dla 2 osób kupię bilety dla 3 osób przy tej samej rezerwacji?

Odpowiedź brzmi nie. Niestety nie ma możliwości zakupu biletów podczas tej samej rezerwacji dla większej ilości osób niż to na które opiewa członkostwo. Gdy chcemy dokonać rezerwacji na większą ilość osób musimy dokonać dwóch, osobnych rezerwacji. Istnieje jeszcze opcja wykupienia wyższego członkostwa – zapłacimy wtedy różnice miedzy kartą podstawową i grupową (tzn 40 EUR)

Czy na moje WDC mogę kupić bilety dla innych osób?

Musicie wiedzieć, że aby zniżka obejmowała bilety zakupione przez Was na Wasze WDC, musicie być jednym z pasażerów. Nie ma możliwości zakupu biletów ze zniżką bez zakupu biletu dla siebie.

Jak sprawdzić ważność karty WDC?

Sprawdzicie to logując się na wasze konto Wizzair. Możecie to zrobić z poziomu aplikacji lub strony wizzaira

Jakie korzyści wynikają z posiadania członkostwa Wizz Discount Club?

Po pierwsze możecie zaoszczędzić przynajmniej 10 EUR na cenie biletu zaczynających się od 19.99 EUR podczas całego czasu trwania członkostwa (tzn. rok od zakupienia WDC). Zniżka obejmuje również osobę towarzyszącą (lub osoby w przypadku opcji grupowej). Ponadto macie również zniżkę w wysokości 5 EUR na zakup bagażu rejestrowanego (20 i 32kg) dokonanego online. Dodatkowo macie także dostęp do ofert promocyjnych, tylko dla członków klubu. Tutaj możemy spodziewać się 20% zniżek na wszystkie loty. Informacje o tych promocjach dostaniecie na maila (jeśli jesteście subskrybentami wizzair) lub znajdziecie na social mediach przewoźnika.

Co robić w przypadku problemów z WDC?

W przypadku jakichkolwiek kłopotów z WDC proponujemy kontakt z biurem obsługi Wizzair.

Czy Wizz Discount Club się opłaca?

Tak, jak wspominałam na początku wpisu – jeśli latacie wizzairem częściej niż raz w roku zauważycie korzyści przy zakupie biletów, a sama opłata członkowska szybko Wam się zwróci. Z naszych kalkulacji wynika, że wystarczy jedna podróż w dwie strony, aby zakup się zwrócił. A co Wy na to? Korzystacie z WDC? Wiedzieliście o korzyściach?